Misschien handig om de schaal van het te bouwen model op te geven…
Geachte administrator,
de schaal zou 1:16 moeten zijn.
Ik ben nu al een aantal jaren verder sinds ik dit bericht heb geplaatst, inmiddels ben ik via de NVM aan bouwtekeningen gekomen van de NS2900, de voormalige Staatspoor-serie SS17-SS212, gebouwd vanaf 1865.
Dit was echter schaal 1:45, deze heb ikzelf hertekend (ook in 3D) op schaal 1:16.
Voordeel van het in 3D tekenen is dat je maatfouten (dat waren er nogal wat) er heel snel uithaald, omdat je alle onderdelen op z’n plaats tekend.
Omdat ik over het bouwen van deze loc nogal wat jaren zal gaan doen, (jong gezinnetje, kleine kinderen) en toch iets in de huiskamer wil hebben staan, bouwde ik alvast een Staatsspoorstation uit 1865 uit multiplex, ook schaal 1:16 compleet met perron en spoor. Daarop komt “straks” de loc “SS17” te staan.
Ik heb over dit project ook een homepage gemaakt, voor belangstellenden; http://members.home.nl/corinerwin